תפריט
איטום גגות

איטום גגות

כדי שכולנו נוכל לשמור על הבית שלנו מפני מפגעי אקלים ומזג אוויר קיצוני, מומלץ לוודא כי הבית אטום לחלוטין מפני חדירה של מים, לחות, אבק ועוד מפגעים סביבתיים טבעיים שקיימים בחוץ. למרות שעבודות האיטום מתבצעות בדרך כלל כבר בשלבי הקמת המבנה, במרוצת השנים וכתוצאה מבלאי של חומרי הבנייה, שכבת האיטום עלולה להישחק וייתכן כי נחווה חדירה של מפגעים שיכולים לגרום נזקים משמעותיים למבנה.

גג הבית הוא אחד מהאזורים השכיחים ביותר בהם נוצרות בעיות איטום, ולכן חשוב לבצע פעולות  מניעתיות מבעוד מועד, ולבדוק את מערכת האיטום הקיימת על הגג. ישנן חברות מקצועיות העוסקות בעבודות איטום של מבנים וגגות בפרט, אך לרוב מדובר בעניין יקר מאוד וחשוב לוודא כי העבודה נעשית בצורה איכותית. 

איטום גגות – מה צריך לדעת?

כיום הודות לידע הרחב הקיים ברשת ולמגוון חומרי איטום איכותיים וידידותיים למשתמש, גם אנשים פרטיים יכולים להתמצא, להבין ולבחור את תהליך האיטום של הגג שלהם. במאמר הבא נעבור על התהליכים שיש לדעת בנוגע לאיטום גגות באופן מקצועי, כך שכל אחד יוכל להבין את העבודה שעושים אנשי המקצוע שמולו. 

מתחילים עם הכנת הגג לעבודה

השלב הראשון והחשוב ביותר הוא השלב המקדים לעבודת האיטום, עוד בטרם מיישמים את חומרי האיטום על גבי הגג. בשלב זה יש להכין את הגג לעבודה באמצעות פינוי וניקוי של חפצים ולכלוך הנמצאים עליו. יש לוודא הסרה של שומנים, משקעים קיימים, אבק וכו'. 

ישנם סוגי גגות המצריכים גם מריחה מקדימה של שכבת יסוד, לאחר הכנת השטח. שכבת היסוד נועדה להבטיח הידבקות והתחברות מיטבית של חומר האיטום לתשתית הגג. 

עוברים לביצוע איטום נקודתי

בשלב השני יש ליישם חומרי איטום ייעודיים לסדקים, פינות וחיבורים הקיימים בשטח הגג. שטחים אלו נחשבים לבעייתיים בכל הנוגע לאיטום, ויש להם חשיבות גבוהה לתוצאת האיטום הסופית – כיוון שאיטום לא מיטבי בנקודות אלו עלול ליצור כשל משמעותי בעבודת האיטום. לכן, יש לוודא כי איטום אזורים אלו מתבצע עם חומר איטום ייעודי לכך, ועל פי הוראות היישום המופיעות על גביו כמו שיטת מריחה, זמן ייבוש מקסימלי ועוד. 

מסיימים עם יישום שכבת איטום אחידה

בשלב השלישי והאחרון מיישמים את שכבת האיטום בגג בפעם אחת ובאופן אחיד, ונהנים מגג אטום לחלוטין למשך זמן רב. בשלב זה יש לעשות שימוש בחומר איטום ייעודי היוצר שכבה עמידה ואיכותית, כך שהוא אינו נסדק ונפגע כתוצאה מגשמים רבים או חום קיצוני. מידע נוסף לגבי החומרים שניתן ליישם בעבודת איטום גגות ניתן למצוא במאמר כל מה שצריך לדעת על איטום גגות מקצועי

לדגשים נוספים על איטום גגות, ייעוץ והכוונה, מוזמנים לפנות אלינו בטופס יצירת הקשר, והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.

 

צוות אתר ביטומני

פורטל מידע בנושא איטום