תפריט

איטום מבנים הוא תחום גדול ורחב ידיים, שנוגע בכל תחומי החיים – 

בין אם זה הבית הפרטי שלכם, הבניין שבו אתם עובדים, המנהרה שדרכה נסעתם לבקר את המשפחה המורחבת בחג האחרון או הגשר שאתם נוסעים עליו כל יום כשאתם לוקחים את הילדים לבית הספר. 

איטום מאפשר להגן על המקומות בהם אנו מעבירים את זמננו, כך שיהיו עמידים בפני מים, גזים וכימיקלים, מאגרי מים ובריכות שחייה ללא נזילות ומבנים שנשמרים במצב תקין לשנים ארוכות.

אז איך אפשר לאגד את כל הנושאים האלה במקום אחד? עם פורטל איטם מקצועי זה אפשרי!

כל מה שתוכלו למצוא בפורטל איטום מקצועי

פורטל איטום מקצועי ביטומני – כל מה שצריך כדי להבין את תחום האיטום

פורטל איטום ביטומני מיועד לבעלי מקצוע ולקהל הרחב. לכל מי שיש לו שאלה מקצועית בתחום האיטום – על החומרים, הטכנולוגיות, המערכות ושיטות העבודה.

על תיקון ליקויים באיטום או יישום מערכות איטום מתקדמות וחדשניות שיוצאות לשוק בתדירות גבוהה.

מומחים בתחום האיטום, בעלי ניסיון רב שנים וידע עצום בתחום כותבים מאמרים, יוצרים סרטוני הדרכה ועונים על אינספור שאלות – כדי שאתם תוכלו לקבל את כל המידע המקצועי שצריך לביצוע עבודות איטום איכותיות לטווח ארוך.

על מנת שלא יהיה לכם מקום לספק, שתהיו בטוחים שיש לכם את כל הידע שאתם צריכים להתקדם ולבצע עבודות איטום באיכות מעולה, גם אתם מוזמנים לפנות לצוות המקצועי שלנו עם שאלות ולקבל תשובות מקצועיות.

שמונה מדורים בנושאי איטום

כמו שכבר אמרנו, תחום האיטום הוא עצום ומגוון. הוא עוסק בסוגים שונים של איטום, שיטות ביצוע, חומרים והכנות לקראת איטום איכותי.

לכן הנושאים בהם עוסק הפורטל מחולקים למדורים, שעוזרים לכם למצוא בקלות ובנוחות כל נושא שמעניין אתכם בתחום:

איטום קירות מבנה 

איטום קירות מספק הגנה לקירות עצמם מפני נזקי הסביבה וגם על התשתיות של הקיר או מאחוריו, בין אם מדובר על חשמל, תקשורת, גז, מים וכל היתר.

מערכת איטום מדויקת ואיכותית לקירות המבנה שומרת על מבנה יציב וחזק לטווח ארוך, משפיעה על כושר האיטום של המבנה ועל האסתטיקה החיצונית שלו.

היא שומרת על איכות חיים גבוהה בתוך המבנה ועל תפקוד תקין של כל מערכות המבנה לטווח ארוך.

איטום מבנים תת קרקעיים

בין אם אתם מתעניינים בתהליכי איטום מרתף, או מאגר מים, מנהרות, או חניון תת קרקעי, אתם צריכים להכיר חומרי איטום מתאימים לכל סוג כזה של מבנה ושל עבודת איטום מבנים תת קרקעיים.

חומרי איטום למבנה תת קרקעי נבחרים בהתאם לסוג הקרקע בה נמצא המבנה, תנאי הסביבה, כמו מי תהום, גזים וחומרים אחרים שיכולים לחלחל לתוך המבנה דרך הקרקע.

הם גם צריכים לעמוד בתקנים מחמירים של איטום מבנים תת קרקעיים לפי רמת החשיבות של המבנה.

למשל מבנה המיועד לשירותי חירום, אכלוס בני אדם, או מעבר כלי רכב ועד מבנה המיועד לשימוש לעיתים רחוקות לצרכים פחות חשובים.

איטום חיובי לעומת איטום שלילי גם הם באים לידי ביטוי בתהליכי איטום מבנים תת קרקעיים, בהתאם לשלב בו נמצא המבנה – החל במבנה הנמצא בשלבי בניה ועד מבנה קיים הסובל מליקויים באיטום וזקוק לתיקונים בעזרת טכנולוגיות וחומרים מתאימים.

איטום גגות

איטום גגות הוא אחד היישומים המוכרים והחשובים בתחום איטום מבנים, שכן הגג חשוף יותר מכל חלקי המבנה לפגעי מזג האוויר ובפרט לגשם. 

מים יכולים לחלחל מהגג לשאר חלקי המבנה ולגרום לנזקים עצומים – אלא אם כן יש לגג מערכת איטום מותאמת, איכותית, שביצעו אותה בצורה מקצועית, החל משלבי הכנה קפדניים, דרך יישום חומרי איטום נכונים ועד לביצוע מקצועי של בדיקת הצפה, לצורך וידוא תקינות האיטום.

בחירה בין יריעות ביטומניות, לבין זפת, או חומרי איטום אקריליים היא רק אחת מההחלטות שקבלני איטום מקצועיים צריכים לקבל כשהם ניגשים לבצע איטום גגות.

שיקום ואיטום בטון

אחד התהליכים החשובים והמתקדמים בעולמות הבנייה נוגעים להגנה על תשתיות בטון מפני נזקי הלחות והסביבה בה הם נמצאים. 

חלקי מתכת הנמצאים בתוך בטון מזויין עלולים להיחשף ללחות, לפתח קורוזיה להתנפח כתוצאה מחשיפה ממושכת למים או סביבה אגרסיבית אחרת וכך לגרום לפגיעה חמורה בתקינות המבנה, בנראות וביציבות שלו.

חומרים וטכנולוגיות מתקדמים מאפשרים לבעלי המקצוע בימינו להגן על תשתיות הבטון בצורה יעילה בהתאם לסוג המבנה, אופי התשתיות, מיקום המבנה ותנאי השטח.

איטום מקצועי לוקח חלק גם בתהליכי שיקום בטון, כאשר הוא משמש להגנה על חלקי הבטון במבנה לאחר ביצוע עבודות נרחבות של תיקון, שיקום וחידוש.

איטום מקלחות וחדרים רטובים

כל חלל שבו מתקיים שימוש קבוע במים, כמו חדרי אמבטיה, מקלחות, שירותים, מטבחים ואפילו סאונות – מחייב יישום מערכות איטום מותאמות.

התאמה בין חומרי האיטום הנכונים ותהליכי הכנה מדויקים לבין סוג התשתיות הקיימות בחדרים רטובים היא חיונית כדי לקבל מערכת איטום איכותית ועמידה, שתשמור על קירות החדר, על הרצפה ועל החדרים הסמוכים מפני נזקי המים.

איטום מנהרות וגשרים

מנהרות וגשרים הם לעיתים שני הצדדים של אותה מטבע. 

עם זאת, מדובר על שני סוגי מבנים, אשר משמשים בדרך כלל למטרות חשובות. הם חייבים להישאר יציבים ותקינים לאורך זמן, לעמוד בלחצים יוצאי דופן ותנאי שטח מאתגרים.

לכן איטום גשרים ומנהרות מחייב עבודת מומחים, תכנון מקדים מקצועי ויישום מדוקדק של הטכנולוגיות המתאימות.

איטום בריכות שחיה ומאגרי מים

מבנים שתפקידם להחזיק כמויות גדולות של מים חייבים להיות מצוידים במערכת איטום ייחודית, שתפקידה למנוע חדירה של חומרים מזהמים מבחוץ ומנגד – נזילת מים החוצה.

פרויקטים מיוחדים באיטום

עולם האיטום מזמן לעיתים גם ניהול וביצוע של פרויקטים מורכבים ברמה הארצית, בשילוב תהליכים מורכבים של תכנון וקבלת החלטות, בחינת אפשרויות שונות וביצוע מוקפד במיוחד.

המומחים לאיטום מפורטל ביטומני לשירותכם

פורטל ביטומני נולד כדי לתת לכם את התשובות בכל נושא ובכל תחום הקשור לעולם האיטום, ברמה מקצועית גבוהה על ידי טובי המומחים בענף.

לכל שאלה, יעוץ והדרכה, אנחנו כאן בשבילכם. 

שלכם, צוות אתר ביטומני – פורטל מידע בנושא איטום