תפריט

החורף בפתח ואתם חוששים שוב מהצפה של חדר השירות בביתכם כמו בשנה שעברה? חשוב להקדים תרופה למכה שעלולה להיות משמעותית במיוחד, ולגרום לנזק רב בכל רחבי הבית. מה הפתרון למניעת חדירת מי גשמים אל חללים בתוך הבית? טיפול ואיטום הגג. 

חשיבות האיטום בגגות

הגג של כל מבנה הוא החלק העליון והעיקרי המגן על פנים הבית מפני נזקים סביבתיים שונים כמו רוח, שמש, אבק, לחות וכמובן גם מי גשמים. יחד עם זאת חשוב לדעת כי אי אפשר להסתפק רק בקורת גג איכותית מעל ראשינו, אלא יש לוודא כי מערכת האיטום בגג תקינה ואינה בעלת ליקויים כתוצאה מבלאי או שחיקה.

ברוב המקרים ניתן להבחין בכשלים בתשתית האיטום בגג רק בתקופת החורף, כשמתחיל לרדת גשם, ולכן מומלץ לבצע בדיקה יסודית ומקצועית של גג המבנה כבר בתקופת הקיץ ולפני תחילתה של העונה הגשומה, וכך לחסוך בעיות רטיבות, עובש, הצפות ועוד תרחישים אחרים שאינם נעימים.

חומר איטום לטיפול בגג

איטום של גגות רעפים

גג המחופה ברעפים הינו אחד מבין סוגי הגגות הנפוצים בשימוש בבתים פרטיים בארץ, כאשר השימוש הפופולרי נעשה ברעפי חרס הנחשבים כרעפים חזקים ועמידים במיוחד מפני גשמים, רוחות ותנאי אקלים משתנים. במקרה של בעיות איטום בגגות מסוג זה, יש לבדוק האם מדובר בכשל שטחי שהתרחש בנקודות החיבור של הרעפים, או שמא מדובר על בעיה מורכבת יותר של כשל איטום בבסיסו של גג הרעפים.

למידע נוסף על איטום גגות רעפים >> 

איטום גגות מרוצפים 

גגות מרוצפים הינם גגות שטוחים המיושמים עליהם אריחי ריצוף ייעודיים. במידה וקיימת בעיה במערכת האיטום של גג מרוצף, מדובר על כשל שנוצר בתשתית הנמצאת מתחת לריצוף. כדי לתקן את הבעיה ולמנוע מעבר וחדירה של מי גשמים אל פנים הבית, יש ליישם שכבת איטום ייעודית לאחר הרמת כל המרצפות בגג. כיוון שמדובר בעבודה מורכבת הגוזלת משאבים רבים, ניתן למצוא פתרונות איטום נוספים שאינם מצריכים הוצאת ריצוף כמו לדוגמה איטום הרווחים בין אריחי הריצוף בעזרת חומר איטום ייעודי לכך.

למידע נוסף על איטום גגות מרוצפים >> 

הכירו את חומרי האיטום השונים

בין אם מדובר על איטום גג רעפים או גג מרוצף, חשוב בראש ובראשונה לבדוק את התשתית ממנה הגג בנוי בכדי ליישם את חומר האיטום המתאים ביותר לטיפול בבעיית האיטום. כמו כן, חשוב להבין מה סוג העבודה שיש לבצע; האם מדובר בתיקון נקודתי של מערכת האיטום או שמא יש צורך באיטום מחדש של כל הגג. קיימים סוגים שונים ומגוונים של חומרי איטום לגגות:

  • יריעות ביטומניות – חומר איטום מומלץ וייעודי לאיטום איכותי של גגות מרוצפים ושטוחים.
    למידע נוסף על איטום גגות ביריעות ביטומניות >> קישור למאמר מהאתר)
  • חומר איטום אקרילי / פולימר – חומרי איטום איכותיים המיועדים לשיקום ותיקון של כשלי איטום בתשתית קיימת.
  • חומר איטום פוליאוריטני משחתי – חומר איטום עמיד במיוחד בפני מים זורמים וכן מים עומדים.

זקוקים לייעוץ בנוגע לבחירת חומר איטום מתאים לגג ביתכם? מוזמנים ליצור קשר עם המומחים שלנו.

צוות אתר ביטומני

פורטל מידע בנושא איטום