תפריט

גגות רעפים מעניקים לבית מראה כפרי פסטורלי ונעים לעין. עם תכנון נכון ובניה איכותית, הם מספקים גם ניקוז איכותי של מי הגשמים, בידוד ואיטום לשנים ארוכות. אז האם בכלל צריך לבצע איטום גגות רעפים ואם כן – במה הוא שונה לעומת איטום גג שטוח?

במה שונה איטום גגות רעפים לעומת איטום של גג רגיל?

איטום גג רעפים – האם בכלל צריך את זה?

בעלי מקצוע רבים יגידו לכם שגג רעפים יוצר איטום מעולה למבנה מעצם טבעו.

מבנה הרעפים והאופן בו הם מונחים שומרים על המבנה מפני חדירת מים.

עם זאת, אם רעפים נשברים או זזים, הגג כבר לא אטום בפני מים ולכן המים עלולים לחדור למבנה. 

זה יכול לקרות כאשר בעלי מקצוע מטפסים על הגג לביצוע עבודות שונות, כאשר עופות מקננים על הגג ואפילו אם מצטבר הרבה בוץ ולכלוך שמכביד על הגג.

לכן יש לא מעט בעלי בתים עם גג רעפים שמעדיפים מערכת איטום נוספת – מתחת לרעפים, המיועדת למנוע מצבי דליפה בגלל רעפים שבורים.

למה צריך איטום לגג רעפים?

מערכת איטום נוספת לגג רעפים יכולה למנוע את הצורך לעלות לתקן את הרעפים השבורים באמצע יום גשום או לחלופין לחסוך את התחזוקה השנתית המומלצת לגגות רעפים, שמטרתה למנוע מצב של נזילה מהגג ביום גשום.

הבדלים בין איטום גג רעפים לבין איטום גג רגיל

  • איטום חובה גג רעפים יכול להסתדר גם בלי מערכת איטום נוסף על הרעפים עצמם. לעומת זאת, גג רגיל חייב איטום על ידי יריעות, או חומרי איטום גגות אחרים בכל מקרה.
  • מעל או מתחת אם בוחרים ליישם יריעות ביטומניות לגג רעפים, הן יהיו מונחות מתחת לרעפים, כאשר בגג רגיל היריעות יהיו מונחות מעל הגג, לרוב ללא כיסוי נוסף.
  • חשיבות התחזוקה תחזוקת גג רעפים יכולה למנוע את הצורך ביישום חומרי איטום נוספים ואילו בגג רגיל אין אפשרות כזו. לעומת זאת, סוגים מסוימים של איטום על גג רגיל יכולים לתת לכם שקט לעשר שנים ויותר, ללא כל צורך בתחזוקה, כאשר גג רעפים ללא איטום נוסף צריך טיפולי תחזוקה אחת לשנה לפחות.
  • ליקויים באיטום יכולים להיגרם בגג רעפים בגלל הנחה לא נכונה של רעפים, רעפים שבורים, או רעפים שזזו ממקומם. גם על גג רגיל ייתכנו ליקויים באיטום בגלל יישום לא מקצועי של האיטום, אבל אם אין בעיה בביצוע של האיטום מלכתחילה, לא צפויים להיות ליקויים לאורך חיי מערכת האיטום בהתאם לאחריות שנתן לכם קבלן איטום.


לסיכום
, גג רגיל עם מערכת איטום יכול לתת לכם שקט לזמן ארוך יותר מאשר גג רעפים והוא גם צריך קצת פחות תחזוקה (אם ביצעו לכם איטום בצורה איכותית).

אבל אין תחליף לאסתטיקה של גג רעפים ואם תכננו ובנו לכם אותו כמו שצריך, אתם גם לא חייבים מערכת איטום נוספת. 

עדיין לא בטוחים מה להחליט? המומחים שלנו עומדים לרשותכם – צרו קשר למידע נוסף!

צוות אתר ביטומני

פורטל מידע בנושא איטום