תפריט

קירות חיצוניים הם קירות שנמצאים בין חלקו הפנימי של הבית לבין חלקו החיצוני. 

תפקידם להפריד בין הסביבה החיצונית לבין פנים הבית, מתבצע בין היתר גם על ידי איטום מפני חדירת מים, לחות וחומרים שונים מן החוץ.

עם זאת, קירות חיצוניים חשופים באופן קבוע לפגעי מזג האוויר, לחבלה ולנזקים אחרים ולכן חשוב להגן עליהם בצורה יסודית ואיכותית.

אין דבר יותר מטריד מאשר לגלות נזילות או רטיבות, בפרט כאשר מדובר על הקירות החיצוניים של בניין משותף. בעזרת אנשי מקצוע מיומנים וחומרי איטום מתקדמים אפשרי לטפל בזה.

באילו חומרים משתמשים לאיטום קירות חיצוניים?

סוגי חומרים לאיטום קירות חוץ

קיים מגוון רחב במיוחד של חומרי איטום לקירות חוץ ,ביניהם חומרים מתקדמים, מערכות איטום וחומרי איטום ידידותיים לסביבה. בתוך המגוון העצום, מקובל לחלק את חומרי האיטום השונים למשפחות:

  • חומרי איטום צמנטי חומרים אלה מספקים רמות שונות של גמישות ועמידות. הם מתאימים לשימושים מגוונים, אך בקטגוריית חומרי איטום לקירות חוץ, הם משמשים בעיקר לאיטום סדקים, לצד הדבקה ואיטום של חומרי חיפוי.
  • חומרי איטום אפוקסיים משפחת חומרים זו נחשבת נפוצה במיוחד לשימוש לצורך ציפוי ואיטום של מבנים מסוגים שונים, בזכות התכונות הייחודיות של החומר, שהופכות אותו עמיד בפני תהליכים וחומרים כמו קורוזיה, אבל גם בפני חום ובידוד חשמלי.
  • חומרי איטום ביטומניים חומרים אלה הם קרובי משפחה של הזפת והם מספקים הגנה טובה מפני לחות ורטיבות. הם מתאימים ליישומים מסוגים שונים וניתנים ליישום בדרכים שונות בהתאם לצורך.
  • חומרי איטום פוליאוריטניים מעניקים הגנה אופטימלית מפני מים ולחות. מדובר על משפחה רחבה של חומרים מסוגים שונים, אותם ניתן ליישם על תשתיות מסוגים שונים במגוון שיטות ואמצעים.
  • סילרים משפחת חומרים זו מיועדת להעניק לתשתיות שונות, כולל קירות חוץ, רמה גבוהה של עמידות בפני מים וחומרים מזיקים נוספים. קיימים סוגים רבים של סילרים למגוון מטרות שונות. 
  • איטום צבע אלסטי עונה על שתי מטרות במוצר אחד – צבע וגם איטום קירות חוץ. החומר משלב צבע לבן גמיש עם חומר איטום לסגירת סדקים בקיר חיצוני.
  • חומרי איטום פולימריים חומרים אלה יוצרים ציפוי דקורטיבי, איכותי ונושם לקירות חיצוניים. מתאים גם למילוי סדקים וחריצים וקל ליישום.

תיקון ליקויים באיטום קירות חוץ

חלק משיטות ומערכות איטום מתקדמות לקירות חוץ נוצרו במיוחד לצורך תיקון ליקויים. למשל:

  • עצרי מים לאיטום קירות חוץ מיועדים לצורך איטום הפסקות יציקה, מפגשי קיר ורצפה, וחיבורים מבניים נוספים. הם מתנפחים במגע עם מים וכך יוצרים איטום יעיל וחזק. 
  • איטום קריסטלי פועל על עיקרון דומה, כאשר הוא חודר לעומק הבטון ואוטם אותו מבפנים. כאשר חומר איטום קריסטלי בא במגע עם מים, הוא מתקשה והופך לגבישים חזקים המעניקים עמידות נוספת למבנה.

לסיכום, קיימות אפשרויות רבות לביצוע איטום קירות חיצוניים. 

עם זאת, בחירת החומרים תלויה במצב המבנה, מיקום וסביבה, צרכי האיטום, חומרי התשתית של קירות המבנה (עם חיפוי או בלי) ועוד.

לכן חשוב לבחור חומרי איטום לקירות חוץ בעזרת בעל מקצוע מומחה, שמכיר היטב את התחום ובעל ניסיון.

לקבלת ייעוץ מקצועי והכוונה – אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

צוות אתר ביטומני

פורטל מידע בנושא איטום