תפריט

איטום אלמנטים תת קרקעיים, או איטום תת קרקעי נחשב שלב חיוני בכל פרויקט בנייה. עם זאת, הוא גם נחשב מאתגר במיוחד, אפילו עבור בעלי מקצוע מנוסים, מסיבות שונות.

אז למה כל כך חשוב לבצע איטום תת קרקעי? האם איטום תת קרקעי זה איטום שלילי? מה הייחודיות של איטום תת קרקעי ואיך אפשר לבצע אותו עם יריעות?

איטום תת קרקעי ביריעות שונות

חשיבות איטום תת קרקעי ביריעות

איטום תת קרקעי מתבצע במבנים תת קרקעיים, כמו מרתפים, מקלטים, מנהרות ועוד.

מטרת האיטום היא להגן על המבנה התת קרקעי מפני מי תהום וחומרים אחרים, שיכולים לחלחל פנימה מתוך הקרקע.

החשיבות של איטום כזה היא קריטית, שכן מבנה תת קרקעי אינו חשוף לאוויר ולכן חשיפה לחומרים שונים יכולה לגרום נזקים כבדים במיוחד.

לאחר בניית המבנה, קיים קושי גדול לבצע איטום, או תיקון ליקויים של איטום תת קרקעי ולכן, ביצוע אופטימלי של האיטום מלכתחילה הוא קריטי.

איטום התת קרקעי יכול להתבצע באמצעות חומרים משחתיים או יריעות למיניהן. במאמר זה, נתמקד על סוגי היריעות השונים אשר מותאמים למטרות איטום תת קרקעי. 

יריעות ביטומניות לאיטום תת קרקעי

יריעות תרמופלסטיות העשויות מביטומן וידועות בחוזקן המכאני. היריעות נדבקות לתשתית ומיושמות בחפיפה אחת ליד השנייה.

קיימים סוגים ייחודיים של יריעות ביטומניות המחוזקות בפולימר איכותי ומיועדות ליישום תת קרקעי. יריעות אלה יכולות להגן על המבנה אף מפני מאגרים של מי תהום וסוגים שונים של יריעות עמידים גם בפני גז ראדון.

יריעות HDPE לאיטום תת קרקעי

יריעה מבוססת פוליאתילן בצפיפות גבוהה, בעלת יכולת הידבקות כפולה – ייעודית להגנה על מבנים תת קרקעיים מפני חדירת מים.

מיועדת גם לצורך הגנה על המבנה מפני גזי קרקע – בהתאם לדרישות המשרד להגנת הסביבה ועומדת בתקנים ישראלים מחמירים. שיטת ההדבקה הכפולה מאפשרת הדבקה טובה של היריעה גם במצבים של תשתית רטובה.

יריעה מסוג אמפיביה לאיטום תת קרקעי

מוצר ייחודי של א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבנייה אשר רואים בפרויקטים רבים בארץ – ממברנה אטומה למים, מגיבה למגע עם מים, בעלת תכונות תיקון עצמי, איטום עצמי והידוק עצמי לבטון.

היריעה עשויה שלוש שכבות שיוצרות מחסום צמוד, אטום בפני מים, אוטמת את אזור החפיפה ועוצרת את התפשטות המים וכן מאפשרת היצמדות מכנית של הממברנה אל המבנה.

היא עמידה גם בפני חומרים אגרסיביים ומי מלח והיא שומרת על גמישות ויכולת היצמדות גבוהה בכל מצב.

לסיכום, 

איטום תת קרקעי ביריעות, אם הוא נעשה נכון ועם חומרים איכותיים, יכול להגן על כל מבנה תת קרקעי בצורה יעילה ואיכותית – לטווח ארוך. זקוקים לייעוץ בנושא איטום תת קרקעי איכותי ועמיד? דברו איתנו!

שלכם – צוות אתר ביטומני

פורטל מידע בנושא איטום

 

קראו עוד על איטום מבנים תת קרקעיים באתר ביטומני