תפריט

איטום גגות לקראת החורף הוא הפעולה הכי פשוטה שאפשר לעשות כדי לשמור על תקינות המבנה, על תפקוד תקין של תשתיות החשמל והתקשורת ובעיקר – על השקט הנפשי שלכם. אילו סוגי איטום קיימים? אילו סוגים מתאימים ליישום על הגג שלכם ואיך מתקנים מערכת איטום עם ליקויים?

איטום גגות לקראת החורף

שיטות וחומרים לאיטום גגות לקראת החורף

קיים מספר גדול של שיטות איטום גגות וגם של חומרי איטום לביצוע המשימה. אבל לכל גג יש את המאפיינים שלו, שמצביעים באופן ישיר על החומר והשיטה המתאימה ביותר. מי שצריך לזהות את ההתאמה הוא יועץ איטום איכותי ומקצועי, או מומחה איטום מנוסה, שמכיר את המאפיינים של הגגות השונים, של חומרי איטום שונים ושל שיטות איטום גג שונות, כמו יריעות ביטומניות, זפת, חומרים אקריליים או פוליאוריטניים ועוד.

איטום מקדים – עם אילו חומרים?

איטום מקדים הוא כלל פעילויות האיטום שנעשות כדי למנוע נזילות וחדירה של מים למבנה. במסגרת איטום מקדים, ניתן לבחור בין שימוש ביריעות ביטומניות, לבין זפת, או חומרי איטום אחרים, שאינם ביטומניים בהכרח. איטום מקדים נעשה כדי לחדש מערכת איטום ישנה על גג הבניין, או ליישם מערכת על בניין חדש.

השיטה הנפוצה כיום לאיטום גגות היא באמצעות יריעות ביטומניות. היריעות הביטומניות ניתנות ליישום על גגות שאין בהן מספר גדול של אלמנטים קבועים, שכן הגג צריך להיות פנוי כדי לאפשר פריסה של היריעות. כמו כן, יריעות ביטומניות מתאימות גם לגגות שיש עליהם שכבת זפת, כי הן שייכות לאותה משפחת חומרים.

תיקון מערכת איטום קיימת

תיקון מערכת איטום נדרש כאשר יש ליקויים במערכת הקיימת, או כאשר המערכת הקיימת נפגעה מסיבה כלשהי ואינה מתפקדת כראוי. שיקום ואיטום מבנים נעשים באופן שונה מאשר איטום מקדים, כי הם לא מצריכים כיסוי מלא של הגג, אלא תיקון נקודות מסוימות בגג, בהן יש בעיית איטום.

קיימות שיטות שונות לתיקוני איטום:

  • איטום בהזרקה – מאפשר לחדור לעומק הקיר המטופל ,או הגג באופן נקודתי ואפקטיבי במיוחד. החומר מוחדר לעומק הבטון, כדי לתקן ליקויים נקודתיים. ניתן גם למצוא חומרי איטום בהזרקה עם אפקט התקשות מהירה, המתאים אף למצבים של פריצת מים.
  • איטום קריסטלי – החדרה של גבישים לתוך הבטון, כדי לתקן סדקים נימיים בבטון, למנוע חדירת מים וקורוזיה.
  • חומרים פוליאוריטניים שונים – מתאימים לאיטום גגות בתנאים שונים, כולל חומרים בהתייבשות מהירה המתאימים לסביבה לחה.

לסיכום, הדרך הבטוחה לאיטום גגות היא על ידי התייעצות עם קבלן איטום אמין, מקצועי ומנוסה, שמכיר היטב את התחום ויכול להמליץ על שיטת שיקום ואיטום מבנים ועל חומרי איטום, שישרתו אתכם היטב לאורך זמן.

אם יש לכם שאלות נוספות, התלבטויות וספקות על סוגי איטום גגות לקראת החורף – אתם מוזמנים ליצור קשר כדי להתייעץ עם המומחים של צוות אתר ביטומני!