תפריט

איטום גגות מהווה פעולה חשובה אשר יכולה להסב הרבה שקט נפשי לדיירי הקומה האחרונה ולמנוע מהם התמודדות עם נזילות מי גשם, אשר עלולים לחדור דרך סדקים ופתחים.

כל מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם של איטום גגות בטון, עתיד לגלות שיש מספר שיטות וחומרים שונים בהם נהוג לעשות שימוש לצורך האיטום. הדרך להשיג את התוצאה המיטבית, עוברת כמובן בבחירה מושכלת של איש המקצוע או הקבלן אשר יבצע את האיטום – יש לשים דגש על פרמטרים כמו: ניסיון, המלצות, רמה מקצועית והכשרות של הצוות המקצועי, על מנת לקבל את התמונה המלאה לגבי יכולותיה של אותה הקבלן. מעבר לכך, מומלץ לבדוק באלו חומרים אותו קבלן עתיד להשתמש לצורך איטום הגגות – כאן חשוב לציין, כי ידע מהווה תמיד ככוח ומי שיאסוף מידע על כל שיטות האיטום הנפוצות, יוכל לקבל את התמונה המלאה לגבי שיטת העבודה הקיימות ולהיות בעל דעה מושכלת יותר באשר לבחירות של אנשי המקצוע. 

איטום גגות בטון

מדוע איטום גגות הוא חיוני?

לגג תפקיד חשוב ככזה אשר מספק הגנה מפני פגעי מזג האוויר ומפגעים פוטנציאליים אחרים ולא בריאים כמו עובש. במידה ולא יתבצעו עבודות איטום מקצועיות ואיכותיות, עלולה להתחיל רטיבות, אשר במקרים קיצוניים עלולה להסב נזק גדול לרכוש הבית – זאת מעבר לעובדה, שבמקרים כאלו, עלות הטיפול והתיקון לאיטום גג בטון תהיה הרבה יותר גבוהה. מהסיבה הזאת, חשוב להקפיד ולבצע איטום בזמן – ולא לחכות לרגע האחרון בשביל לעשות זאת. 

חומרים עבור איטום גגות בטון 

כאמור, ישנם מספר סוגים של חומרים אשר משמשים עבור איטום גגות בטון ובין היתר: חומרים אקריליים (כאשר ביחד עם חומרים פולימרים, מהווים פתרון גם עבור מי שמבקש לבצע איטום גג בטון משופע), וחומרים ביטומניים כאשר בהתייחס אליהם ניתן לבצע איטום אמצעות מריחה של זפת – אשר מהווה כחומר האיטום הוותיק כמו גם הזול ביותר. בנוסף לזפת, יריעות איטום ביטומניות מהוות כיום את אחד מהאמצעים הפופולאריים בהם נעשה שימוש לצורך האיטום, כאשר קיימים סוגים שונים של יריעות והמטרה היא לבחור ביריעות באיכות גבוהה – אשר בכוחן לספק הגנה גם מפני נזקי החורף וגם מפני השמש היוקדת אשר מאפיינת את עונת הקיץ.

כמה עולה איטום גג בטון?

ובכן, יש לא מעט פרמטרים אשר ישפיעו על מחיר האיטום ובין היתר: גודל הגג, סוג החומרים בהם יעשה שימוש – יש חומרים זולים יותר וחומרים יקרים יותר. כמובן, שגם לקבלן שיבצע את האיטום יהיו את השיקולים השונים שלו לתמחור העבודה. בסופו של דבר, בהליך בירור המחירים המטרה תהיה לקחת בחשבון את יחס העלות לעומת התועלת ולא למהר ולהתפתות להצעה הזולה ביותר – כידוע, זול לפעמים יכול לעלות ביוקר והמטרה תהיה ליהנות מפירות האיטום למשך תקופת זמן ארוכה.

 

צוות אתר ביטומני, 

פורטל מידע בנושא איטום.