תפריט

מערכות איטום מיושמות באינספור מבנים ומקומות בהם יש צורך לשמור על המבנה מפני חדירת מים, או מפני נזילת מים החוצה, כמו גם במקומות בהם יש להגן על המבנה מפני מעבר חומרים אחרים כמו גזים ונוזלים שונים.

לכן קיימות טכנולוגיות מגוונות ושונות לצורך איטום גגות, איטום חדרים רטובים, איטום תת קרקעי ועוד. אבל מה קורה כאשר מגיע הזמן לעשות חידוש איטום למערכת האיטום הקיימת?

צוות ביטומני מסביר.

​חידוש איטום - איך עושים את זה נכון?

למה צריך לבצע חידוש איטום?

מערכות איטום לעיתים קרובות מתוכננות ונבנות בצורה מקצועית ואיכותית, המאפשרת להן לשרוד לאורך שנים ארוכות ברמה גבוהה של עמידות ויעילות. 

עם זאת, גם מערכות איטום פנטסטיות עוברות בלאי טבעי במרוצת השנים, שחיקה טבעית בגלל שימוש שוטף, סביבה מאתגרת ותנאים משתנים של מזג האוויר.

כך למשל, איטום גגות עשוי להתבצע בעזרת זפת, המצריכה חידוש כל שנה בערך, לעומת איטום גגות עם יריעות ביטומניות, אותו ניתן לחדש בהפרשים של שנים.

גם בריכות שחיה, מרתפים, מאגרי מים, מנהרות, גשרים, מרפסות וחדרים רטובים זקוקים למערכות איטום יעילות וחזקות, אותן יש לחדש אחת לתקופה לפי הצורך ובהתאם לסוג חומרי האיטום ששימשו למערכת האיטום המקורית. 

איך עושים חידוש איטום?

כמו לפני כל עבודת איטום אחרת, גם חידוש איטום צריך להתבצע לאחר עבודת הכנה יסודית ומקיפה. עבודת ההכנה עשויה לכלול ניקוי יסודי, קילוף חומרי איטום ישנים, סתימת סדקים וחריצים, יישור משטחים ועוד.

למשל כאשר מבצעים חידוש יריעות ביטומניות על הגג, יש להסיר את היריעות הישנות, לנקות היטב את הגג, לפנות ממנו פסולת, להרים ממנו אלמנטים רופפים ואף לבצע בדיקת מרזבים ושיפועים – לפני שניתן יהיה לפרוס את היריעות החדשות ולהלחים אותן.

בנוסף, חשוב לתכנן מראש את מערכת האיטום, כלומר את סדרת המוצרים המתוכננים להיקשר יחד לביצוע אופטימלי של האיטום, בעזרת מומחה לסוג האיטום הספציפי הדרוש לכם.

לבסוף, יש לקחת בחשבון פיתוחים טכנולוגיים ומערכות איטום מתקדמות הקיימות כיום, את האופן המתאים ביותר ליישם אותן ואת ההבדלים בין יישום של מערכות אלה לבין היישום של המערכת הישנה.

התייחסות מקצועית לכל הגורמים הללו תביא ליישום אופטימלי של מערכת איטום חדשה ולכן גם לפעולה מוצלחת של חידוש איטום.

היתרונות בשימוש במערכות איטום מתקדמות בעת חידוש איטום הם רבים:

  • יישום מהיר יותר
  • מערכת איטום מותאמת ספציפית לסוג המבנה ולתנאים בו הוא נמצא
  • הגנה טובה יותר על התשתיות
  • עמידות לטווח ארוך יותר
  • מתן פתרונות למגוון בעיות וצרכים
  • חומרים ירוקים וידידותיים לסביבה המעניקים ניקוד לקבלת תו ירוק ועוד


לסיכום
, קיימים מגוון פתרונות מתקדמים ויעילים במיוחד איתם ניתן לבצע חידוש מערכות איטום ישנות.

חומרים אלה יכולים לתת מענה אופטימלי וארוך טווח, אך כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע כדי לבחור את החומרים המתאימים ואת אופן היישום המתאים להם ביותר. צריכים עוד מידע מקצועי? צרו קשר ונשמח לעזור!

צוות אתר ביטומני

פורטל מידע בנושא איטום