תפריט

חדרים רטובים הינם חדרים בהם יש באופן קבוע מים, לדוגמה חדרי רחצה עם אמבטיה או מקלחון, חדרי שירותים עם אסלות, חדרי שירות עם מכונת כביסה וגם חדרי מטבח בהם יש כיור וברזים עם מים זורמים. כיוון שאלו חדרים עם נוכחות קבועה של מים, הם גם חשופים יותר לבעיות רטיבות ונזקי מים.

כדי להעניק לבית את מעטפת ההגנה הטובה ביותר מפני אותם נזקים, קיימת חשיבות גבוהה לסוג ואיכות האיטום בחדרים אלו. כדי למנוע מעבר של מים הנמצאים בחדר רטוב בבית אל חדר אחר, כמו לדוגמה מהמקלחת אל חדר השינה הסמוך אליו, יש לוודא כי האיטום שקיים בחדר זה הינו עמיד וחזק.

איטום חדר רטוב בקלות ויעילות

יש לזכור כי גם כשלי האיטום המזעריים ביותר בחדרים הרטובים, עלולים ליצור נזק גדול ומשמעותי בחללים הפנימיים של הבית – ולכן מומלץ להקדים תרופה למכה, ולבצע תיקוני איטום בחדרים הרטובים במידת הצורך. לפני שאתם ממהרים לפנות אל אנשי מקצוע בתחום, המאמר הבא יעניק לכם את הידע הבסיסי לאיך יש לבצע איטום חדרים רטובים איכותי בעזרת חומרי איטום ייעודיים. 

קראו עוד על איטום חדרים רטובים >>

איטום מישקי קרמיקה 

איטום חדרים רטובים

אריחי הקרמיקה מעניקים מראה אסטטי ומעוצב לבית, ונמצאים לרוב בחדרים רטובים בבית כמו חדרי רחצה, חדרי שירותים וגם מטבחים. כמו כן, יש לזכור כי המישקים שבין האריחים מהווים מעין "נקודות פריצה" דרכן מים יכולים לחלחל החוצה, במידה והמישק אינו איטום ומלא לחלוטין. 

במקרים בהם קיימים סדקים בקרמיקה או בפס האיטום המחבר בין אריח לאריח, ניתן לבצע איטום מחדש עם יישום של חומר איטום ייעודי באזור המישקים הפגועים, וכך להבטיח אטימה גבוהה ויעילה יותר. במקרים כאלו, יש להסיר את החומר הקיים במישקים על ידי קילוף עם מברג או חפץ חד, ניקוי יסודי של המישקים, ומילוי באמצעות חומר מתאים. לרוב, בין המישקים נשתמש ברובה או בסיליקון אשר ממלאים ואוטמים את המישק. 

איטום קיר

בכל חדר רטוב ישנם גם קירות חשופים, ללא אריחי קרמיקה, אשר עלולים להיות חשופים לרטיבות ועובש במידה ולא בוצע בהם איטום כראוי. לכן במקרים של חידוש צבע או שיפוץ כללי המתבצע בחדר הרטוב, יש לקחת בחשבון גם את הצורך באיטום קירות איכותי.

כדי להבטיח כי הקיר לא ייפגע מרטיבות ולחות גבוהה הנמצאת בחדר הרטוב, ניתן ליישם באופן עצמאי חומרי איטום מקצועיים שיעניקו שכבת הגנה מבודדת ויעילה מפני חדירת מים. מומלץ לבחור חומרי איטום המכילים גם חומרים מונעי עובש, כיוון זהו אחד מהמפגעים הנפוצים ביותר בחללים רטובים.

מידע נוסף ניתן למצוא במאמר איטום קירות פנים עקב חדירת רטיבות.

איטום חלון 

כמעט בכל חדר בשטחי הבית ישנם חלונות, בחדרים רטובים מטרתם העיקרית היא אוורור החדר והפחתה של הלחות הנוצרת בזמן מקלחת. ישנה חשיבות רבה לאטימת החלונות בחדרים רטובים החל מאיטום משקופי החלונות בחיבור לקירות הפנימיים ועד למפתן הדלת כדי למנוע מעבר וחלחול של אדי מים אל תוך קירות החדר ומניעת רטיבות ועובש.

לעיתים נוצר בלאי ונזק של פס האיטום כתוצאה מאדים שהצטברו, עובש או מהתיישנות החומר. כדי למנוע נזק משמעותי ולהבטיח את יעילות האיטום, ניתן לבצע באופן עצמאי תיקון וחידוש של פס האיטום באזורים אלו באמצעות חומרי איטום ייעודיים. מידע נוסף ניתן למצוא במאמר איטום מפתני חדרים רטובים וכניסות למבנה

למידע נוסף על איטום חדרים רטובים, ולחוות דעת על מקרים ספציפיים בהם נתקלתם ניתן להשאיר פרטים בקישור והצוות שלנו יחזור אליכם בהקדם.

 

צוות אתר ביטומני
פורטל מידע בנושא איטום