תפריט

פעולת איטום של גשרים ומנהרות נחשבת לאחת מפעולות האיטום המורכבות ביותר, וזאת לנוכח העבודה שבשני המקרים נדרש תכנון הנדסי מקדים. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע מקצועי כללי על עבודות איטום מנהרות ועבודת איטום גשרים. 

איטום גשרים 

מערכת איטום על גבי גשרים מהוות חלק בלתי נפרד מתשתיות הגשר, כאשר כל ליקוי או כשל במערכת האיטום עלול להוביל לחדירת מי גשמים אל עומק הבטון ולגרום לנזקים בלתי הפיכים במבנה הגשר.

כפועל יוצא מכך, בכל פעולת איטום גשרים מושם דגש מקצועי על פרמטרים מרכזיים הקשורים לתשתיות האיטום, לרבות, עמידות לטמפרטורות קיצוניות, עמידות לעומסים גבוהים וכדומה.

פעולת איטום גשרים בישראל חייבת להתבצע בהתאם לתקנות שנקבעו על ידי חברת נתיבי ישראל, כאשר אחת מהתקנות היא שימוש במערכת איטום המכילה בתוכה חומרים ייעודיים המסופקים על ידי אותו יצרן. 

איטום מנהרות וגשרים

איטום מנהרות 

איטום מנהרות היא פעולת איטום הכרחית המיועדת לצרכי שמירה על המערכות השונות המותקנות בשטח המנהרה, לרבות, מערכות אוורור, חשמל, בקרה, תאורה וכדומה.

פעולת איטום זו מבוצעת במספר שיטות לאיטום ובאמצעות חומרים ייעודים המשמשים לאיטום מבנים תת קרקעיים.

חשוב לציין כי כשלי איטום במנהרות עלולים להתרחש באופן תדיר וזאת לנוכח ליקויים במערכת האיטום, ומכאן, חשיבותו של התכנון ההנדסי המקדים למערכת האיטום. כל ליקוי או כשל במערכת האיטום במנהרות מחייבים פעולת שיקום מיידית באמצעותה ניתן למנוע נזקים בלתי הפיכים ליתר מערכת המנהרה ולמבנה המנהרה.

לרוב, איטום מנהרות במקרים של הימצאות כשלים וליקויים במערכת האיטום, מיושם בשיטת איטום בהזרקה המיועדת לצרכי איטום של חללים תת קרקעיים. 

ביטומני – כל מה שצריך לדעת על איטום מנהרות ואיטום גשרים במקום אחד 

ביטומני, פורטל מידע בנושא איטום, מאפשר לכם ליהנות מכל המידע המקצועי הנחוץ לכם על תחום האיטום. בפורטל, תוכלו למצוא היצע גדול ומתעדכן של תכנים מקצועיים על איטום תשתיות מכל סוג, לרבות, גשרים ומנהרות וזאת לצד מפרטים ומידע מקצועי מורחב בנוגע לביצוע עבודות איטום גשרים וביצוע עבודות איטום מנהרות. 

לצד אלו, תוכלו למצוא מידע מקצועי על כל שיטות האיטום הקיימות המיושמות למטרות איטום של בריכות ומאגרי מים, איטום גגות, איטום קירות שלד, איטום חדרים רטובים ושיקום ותיקון בטון.

השימוש בפורטל מיועד גם לקבלני איטום בתחילת דרכם המקצועית וגם לקבלני איטום מנוסים ומיומנים המעוניינים להתעדכן בכל התקנות החדשות בענף האיטום ובכל הטכנולוגיות החדשות המשמשות לביצוע עבודות איטום ופיתוח חומרי גלם לביצוע עבודות איטום בכלל וכן.

כמו כן, השימוש בפורטל מיודע לסקטור הפרטי המעוניין להרחיב את ידיעותיו בתחום האיטום וזאת כחלק מפעולות איטום מקצועיות הנדרשות לו.

למידע נוסף על איטום מנהרות/גשרים בביטומני לחצו כאן

צוות אתר ביטומני