תפריט

רטיבות, עובש, נזילות מים, כתמים ואריחים רופפים וסדוקים מעידים לרוב על בעיית איטום מהותית שקיימת בחדר הרטוב בו התגלו תופעות כמו אלו.

נוסף על הפן האסטטי הפוגע בנראות החלל, מדובר על בעיה שעלולה להחמיר ללא טיפול מתאים ולפגוע גם בחללים אחרים שקיימים במבנים.

אז מה עושים? קיימים מגוון פתרונות איטום איכותיים ויעילים שיסייעו להתגבר על ליקויי האיטום בחדרים הרטובים.

מהו חדר רטוב?

כדי להבין כיצד ניתן לאטום חדר רטוב, נבין מלכתחילה מהו למעשה חדר רטוב. חדר זה הינו חדר פנימי במבנה שקיימים בו באופן קבוע מים כמו חדר רחצה, חדר שירותים, חדר שירות, מטבח ועוד. 

נהוג לשייך גם מרפסת שמש להגדרה של חדר רטוב, כיוון שמדובר על חלל החשוף באופן קבוע אל פגעי מים כמו גשם לדוגמה.

איך מטפלים בחדרים רטובים?

למה צריך לאטום חדרים רטובים?

איטום חדרים רטובים הוא תהליך חשוב במיוחד כבר בשלבי הבנייה הראשונים של המבנה, כיוון שתהליך זה נועד למנוע מעבר וחדירה של מים הנמצאים בחדר הרטוב אל חדרים אחרים סמוכים אליו, דבר העשוי ליצור נזק רב ולגרור הוצאות כספיות גבוהות.

לכן חשוב להקפיד על איטום מקסימלי של כלל החדרים הרטובים הנמצאים במבנה, כאשר האיטום מוכרח להתבצע בתשתית הרצפה ובתשתית הקירות העשויות מחומרים עמידים במים כמו קיר בטון, בלוק גבס ירוק ולוח גבס ירוק שכולם עמידים בפני מים.

פתרונות איטום בחדרים רטובים

  • חומרי איטום צמנטיים – חומרי איטום מסוג צמנט ידועים כחומרים עמידים וחזקים במיוחד, הודות לרכיבי מלט וחול מהם הם מורכבים. היתרון הבולט שלהם הוא כושר ההיצמדות המצוין אל התשתית, בין אם מדובר על תשתית רצפה או קיר. 
  • חומרי איטום ביטומניים – ביטומן הינו חומר הנוצר בתהליך זיקוק של נפט גולמי, דבר המקנה לו תכונות מעולות של אלסטיות ועמידות גבוהה. חומר זה ייעודי לצורך פתרון איטום לתשתית הרצפה של חדר רטוב, כאשר לעיתים יתבצע יישום של חומר איטום ביטומני בנוסף לאיטום הצמנטי כדי להבטיח איטום מקסימלי.

למידע נוסף על בחירת חומרי איטום לחדרים רטובים >>

חומרים נוספים בהם משתמשים בחדרים רטובים

  • חומרי שיקום –  חומרי שיקום בטון הם חומרים המשמשים לתיקוני ליקויי בטון בקירות, ביצוע רולקות בפינות ובחיבורים בין הקיר לרצפה, תיקון סגרגציות ועוד. 
  • טייחים – חומרים המתאימים ליישום על תשתית קירות העשויים בטון או בלוקים, כך שניתן ליישם שכבת הרבצה או טיח מיישר למיקסום איכות האיטום. 
  • דבקים – להדבקת אריחי קרמיקה על הקירות בחדר הרטוב. יש להתאים את סוג הדבק לסוג האריח, המאפיינים והתכונות שלו, גודלו, רמת הספיגות שלו וכדומה.
  • חומרי מילוי למישקים – פתרון איטום למרווחים וחריצים בחדר הרטוב, כאשר רובה תתאים למילוי הפוגות שיש בין אריחי הקרמיקה ואילו סיליקון יתאים למילוי באזורי המפגש בין קיר לקיר או רצפה.

למידע נוסף על החומרים המתאימים לחדרים רטובים, מפרטי ביצוע או פרטי ביצוע ניתן לפנות אלינו ונשמח לסייע. 

צוות אתר ביטומני – פורטל מידע בנושא איטום