תפריט

גגות מהווים את הכיסוי הנחוץ לראשי מבנים, וכתוצאה ממיקומם הגבוה הם גם חשופים יותר למפגעי מים העלולים להתרחש כתוצאה מירידת גשמים רבים, או מפגעים נוספים כמו רוחות חזקות וגם מזג אוויר חם עם טמפרטורות גבוהות.

כדי למנוע נזקים כאלו יש ליישם שכבת איטום איכותית ועמידה, כאשר אחת מהשיטות הנפוצות היא איטום גגות בזפת.

מדובר על תהליך איטום בו נמרחת זפת חמה או קרה על פני שטח הגג, וכך מתקבלת שכבת איטום חזקה, עמידה וגמישה, המגנה בפני חדירה של מים אל פנים המבנה.  

מה היתרונות של איטום גגות בזפת?

על אף שקיימים שיטות שונות לאיטום גגות, תהליך איטום גגות בזפת מעניק מספר יתרונות משמעותיים ביניהם ההתאמה המושלמת לכל סוג גג הדורש איטום.

כך במקרים בהם מדובר על גג שאינו פנוי מחפצים ואלמנטים, כמו גגות משותפים עם דודי שמש חשופים או יחידות מזגנים מקובעות בגג, ניתן ליישם את הזפת באמצעות מריחה פשוטה של החומר.

בנוסף, תהליך היישום איננו מורכב ואינו מחייב פנייה אל קבלן איטום מומחה, כיוון שלא דרושות מיומנויות מיוחדות לצורך מריחת הזפת על שטח הגג.

יתרון נוסף ומשמעותי של איטום גגות בזפת הוא המחיר הנמוך לעומת שיטות איטום אחרות, כך ששיטת איטום זו נגישה גם עבור דיירים המעוניינים לאטום את הגג בעלות נמוכה אך יעילה. 

איטום גגות מרוצפים

איטום גג בזפת חמה

אחת מהשיטות הנפוצות לזיפות גגות היא באמצעות שימוש בזפת חמה. חומר הזפת מאופיין במקור כחומר סמיך וצמיג, לכן כדי שיהיה נוח לעבוד איתו וליישמו על גבי גגות לצורך זיפות יש לחמם אותו לטמפרטורת החדר, ורק לאחר מכן למרוח אותו בשתי שכבות על גבי הגג בו דרושה שכבת איטום.

כדי לוודא כי הזפת תידבק בצורה מיטבית למשטח הגג, יש למרוח שכבת פריימר מקשרת בטרם תחילת תהליך יישום הזפת.

איטום גג עם זפת קרה

שיטה נוספת לאיטום גגות בזפת היא על ידי שימוש בזפת קרה. מדובר על חומר הזפת הסטנדרטי אותו יש למרוח על גבי הגג, אך בשונה משיטת הזיפות החמה אין כל צורך לחמם אותו לפני השימוש.

הזפת הקרה מגיעה במיכלים ייעודיים מוכנים לשימוש כאשר החומר נוזלי וניתן ליישום במריחה, כך שניתן לבצע את תהליך האיטום בשיטה זו בצורה מהירה וקלה. 

איזו שיטה היא הטובה ביותר?

איטום גג בזפת חמה או קרה מעניק שכבת איטום יעילה לצורך מניעת חדירת מים אל פנים המבנה, כאשר לכל אחת מהשיטות הללו יש יתרונות וחסרונות.

הזפת החמה אידיאלית עבור איטום של משטחי גג גדולים, אך דורשת זהירות רבה וכן תהליך של כמה ימים עד לסיום תהליך הזיפות.

הזפת הקרה מאפשרת תהליך יישום נוח ופשוט יותר, אך איננה יעילה עבור משטחים גדולים הדורשים איטום אלא בעיקר לצורך תיקונים נקודתיים בגג.

לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא מוזמנים לפנות אלינו.

צוות אתר ביטומני, פורטל מידע בנושא איטום.

עוד יכול לעניין אתכם: