תפריט

חשיבות האיטום של מבנים היא מהותית עבור כל סוג של מבנה, זאת כדי למנוע פגיעה ממשית ביסודות המבנה והתשתיות שלו, וכן להשלכות בטיחותיות משמעותיות עבור הדיירים המאכלסים אותו.

באמצעות איטום נכון ומקצועי ניתן למנוע מפגעי האקלים והסביבה לחדור אל המבנה, כאשר המפגע הנפוץ ביותר הוא כשלים וליקויים הנגרמים כתוצאה מנזקי מים הגורמים לעובש, רטיבות, קילופי צבע בקירות, היווצרות סדקים על גבי המבנה ועוד… העלולים לערער את איכותו ויציבותו.

במקרה ומתגלים ליקויים בשכבת האיטום, אם כתוצאה ממפגע סביבתי או תופעה של בלאי טבעי, יש וניתן לתקן את מערכת האיטום באופן יסודי באמצעות חומרי איטום ייעודיים.

בין מגוון חומרי האיטום הקיימים בשוק, ניתן למצוא את חומרי האיטום הפולימריים הנחשבים כיעילים ביותר במצבים כמו אלו.

חומרי איטום פולימריים – למה הם משמשים?

כאמור, חומרי איטום פולימריים נועדו לשמש בענף הבניה. החומר הפולימרי נפוץ בשימוש במגוון תעשיות, כאשר ההרכב הכימי של החומר המעניק כושר הידבקות גבוה וחוזק רב נמצא יעיל במיוחד גם עבור ענף הבנייה בכל הקשור לצרכי איטום של מבנים ותשתיות.

האיטום מבוצע בכל מעטפת המבנה, אך נמצא כי חומרי איטום פולימריים יעילים במיוחד עבור מערכת האיטום של הגג. הגג במבנה הוא החלק הפגיע והחשוף ביותר לפגעי אקלים וסביבה, ולכן נדרש ליישם עליו חומרי איטום איכותיים ועמידים במיוחד ביניהם החומרים הפולימריים.

מהם היתרונות של חומרי איטום פולימריים?

כפי שהוזכר, החומר הפולימרי בעל תכונות הידבקות וגמישות מצוינות, ולכן הוא אפקטיבי עבור תהליכי איטום במבנים. נוסף לכך, חומר איטום זה מתייבש במהירות באופן יחסי וזה חשוב במיוחד עבור איטום של גג הדורש איטום יעיל בזמן המתנה קצר מרגע היישום.

לאחר יישום החומר הפולימרי לצורך איטום הגג, הוא יעניק שכבת איטום עמידה בתנאי אקלים קיצוניים וזוהי תכונה מהותית במיוחד בכל הנוגע לאיטום גגות.

חומרי איטום פולימריים

סוגים של חומרי איטום פולימריים

  • חומרי איטום פוליאוריטניים – חומר איטום זה הינו נפוץ בשימוש לצרכי איטום גגות, כיוון שתכונותיו העיקריות הן חוזק, גמישות ועמידות גבוהה בתנאי מזג אוויר קשים. 
  • חומרי איטום אקריליים – חומרי איטום וותיקים בשימוש המבוססים על מים, וניתנים ליישום במריחה או בהתזה. כיוון שהם אינם עמידים במים עומדים, השימוש בהם נעשה עבור גגות שיש בהם שיפועים טובים ונקודות ניקוז מים אפקטיביות, או עבור איטום נקודתי בלבד שאיננו ניתן לביצוע באמצעות חומרי איטום אחרים.
  • חומרי איטום פולימריים עמידים במים – חומר איטום מתקדם ויעיל במיוחד. בשונה מחומרי איטום אקריליים, חומר זה עמיד במים עומדים נוסף על תכונותיו: גמישות וכושר ההתייבשות מהיר.

חשוב לזכור כי לפני בחירה של חומרי איטום ויישומם יש לוודא כי הם מתאימים לצורך הנדרש. לקבלת מידע נוסף ומקצועי בנושא, מוזמנים לפנות אל צוות המומחים שלנו

צוות אתר ביטומני, פורטל מידע בנושא איטום