תפריט

הידעתם שליקויים בתשתיות האיטום נחשבים לאחד מסוגי הליקויים הנפוצים ביותר בענף הבנייה? הידעתם שכל בעיית איטום בשטח המבנה עלולה לבוא לידי ביטוי בשטח הדירה בה אתם מתגוררים? ועם כאלו עובדות זה הזמן לדעת הכול על ביצוע עבודות איטום לקירות הבית. 

מה מקורן של בעיות איטום?

ליקויים ובעיות בתשתיות האיטום מתרחשים ברוב המקרים על רקע פעולת איטום לקויה מצד הקבלן המבצע או כתוצאה משימוש בחומרי איטום לא איכותיים אשר אינם עומדים בדרישות התקן. כידוע, כל פעולות של איטום גגות נועדה לצרכי מניעה של חדירת מי גשמים אל המבנה, כאשר פעולות האיטום השונות מיושמות גם על גבי משטחי הריצוף, קירות הפנים והחוץ, בחדרים הרטובים, מפתחי המבנה (חלונות, דלתות, יציאה למרפסת וכו') וקומת המרתף במידה והיא קיימת. 

אם כך, כיצד מאתרים בעיות וליקויים בתשתיות האיטום?

איתור בעיות וליקויים בתשתיות האיטום מתבצע במסגרת בדיקת איטום מקיפה באמצעותה ניתן לאתר את כל ליקוי האיטום הקיימים בשטח המבנה. בדיקה זו נערכת ברוב המקרים במסגרת שירות מקצועי המכונה בדק בית והוא מיועד לאילו מביניכם העתידים לאכלס דירת מגורים חדשה מקבלן בזמן הקרוב. שירות זה מיועד גם לרוכשי דירות יד שנייה המעוניינים לבדוק האם קיימות בעיות איטום בדירה המיועדת לרכישה. במקרים בהם אתם מתגוררים כבר בנכס החדש או הישן, בדיקת האיטום נערכת בכל אותם מקרים בהם ניתן להבחין בסימנים מקדימים המעידים על בעיה כזו או אחרת בתשתיות האיטום. 

איטום קירות

מהם הסימנים המעידים על ליקויים בתשתיות האיטום?

ישנם מספר סימנים גלויים לעין היכולים להעיד על בעיה או ליקוי כזה או אחר בתשתיות האיטום וביניהם:

  • הופעת כתמי רטיבות בשטח הקיר 
  • הופעת סימני עובש וטחב בשטח הקיר 
  • הופעת פטרת (סימנים צהובים או ירוקים) בשטח הקיר 
  • קילופי צבע מהקיר ללא הופעת הסימנים האחרים 
  • הופעת סדקים בקירות הבית 

כל אחד מהסימנים המופיעים לעיל, עלול להעיד על קיומה של בעיית איטום המחייבת אתכם לבצע עבודות איטום מיידיות וזאת על מנת להימנע מהמשך חלחול מים לתוך קירות הבית. שימו לב – במקרים בהם בעיית האיטום מובילה לנזילת מים משטח הקיר (קירות רטובים ו/או הופעת טיפות מים על גבי הקירות), חשוב לפנות לקבלני איטום באופן מיידי. 

עבודות איטום – למי פונים?

במידה ואתם מעוניינים לבצע עבודות איטום לנוכח הופעת סימנים מקדימים המעידים על בעיית איטום בשטח הבית או הדירה, חשוב לפנות לקבלני איטום מנוסים ומקצועיים המתמחים גם באיתור מקורות הרטיבות ובעיית האיטום באמצעים מתקדמים. עד לפני מספר שנים, נהוג היה לשבור קירות ומרצפות על מנת להגיע ולאתר במדויק את הכשל/ליקוי בתשתית האיטום, אך כיום ניתן לבצע זאת באמצעות מכשירים טרמיים היודעים לזהות חום וקור. 

למידע נוסף על קבלני איטום מנוסים ומיומנים לחצו כאן 

צוות אתר ביטומני

פורטל מידע בנושא איטום