תפריט

למרות שעונת החורף בארצנו הקטנה היא קצרה ולרוב איננה גשומה במיוחד, ישנם מקרים בהם גם כמות קטנה של מים עלולה ליצור בעיות רטיבות מטרידות, קטנות עד משמעותיות, העשויות לפגוע אף ביסודות המבנה במקרים קיצוניים.

כדי להימנע ממצבים של היווצרות משקעים ובעיות רטיבות בגג כתוצאה ממי גשמים, או אף מקרים של נזקי לחות ורטיבות כתוצאה מפיצוצי צינורות מים הממוקמים בקירות וברצפות המבנה, חשוב לפנות אל קבלן איטום מקצועי שיספק את השירות הטוב ביותר לצרכי איטום הבית.

מיהו קבלן איטום

קבלן לאיטום הוא איש מקצוע מתחום האיטום, המתמחה בעבודות איטום של מבנים לצורך מניעת חדירת מים אל החללים הפנימיים של המבנה. 

ניתן לומר כי תהליכי האיטום נדרשים בכל חלקי המבנה, בין אם מדובר על הגג, קירות, רצפות וגם אזורים תת קרקעיים השייכים למבנה כמו מרתפים, מקלטים ואף חניונים.

כיוון שכל שטח המבנה חשוף למפגעי מים, חשוב ליישם שכבת איטום איכותית ויעילה כבר בשלבים הראשוניים של תהליכי הקמת המבנה.

במקרים שמתגלים ליקויים בשכבות האיטום אם כתוצאה מעבודה לא מקצועית, בלאי או במקרים שנדרש ליישם שכבת איטום לצרכי מניעת נזקים – קבלן לאיטום הוא בעל המקצוע המתאים לכך.  

איך בוחרים קבלן איטום?

איך בוחרים קבלן איטום?

כיצד לבחור קבלן איטום מקצועי

חיפוש פשוט בגוגל יכול להעלות מספר רב של קבלני איטום המציעים את שירותיהם, אך לפני שפונים אל הקבלן איטום ההראשון ברשימה חשוב לעמוד על כמה מאפיינים הכרחיים שיהיו לקבלן הנבחר:

  • קבלן איטום מוסמך בתחום – קבלנים העוסקים בתחום הבנייה נדרשים לעמוד בתנאים מחמירים כדי להיכלל בפנקס הקבלנים הרשמי בארץ, כאשר תנאים אלו בוחנים את הידע, מקצועיות וניסיון של כל קבלן בהתאם לתחום עיסוקו. מהסיבות האלו מומלץ לבחור קבלן מוסמך בתחום האיטום, ששמו מופיע ברשימת הקבלנים המוכרת על ידי רשם הקבלנים.
  • קבלן המשתמש בחומרים איכותיים, מתקדמים ותקניים – נוסף למקצועיותו של הקבלן, כדאי לוודא כי הוא עובד עם החומרים והטכניקות הטובות והעדכניות ביותר בתחום האיטום, וכמובן גם שימוש בחומרי איטום העומדים בתקנים הנדרשים.
  • קבלן איטום שנותן אחריות לעבודתו – קבלן מקצועי ואיכותי הוא כזה שמציג ללקוחות הצעת מחיר מפורטת, הכוללת גם אחריות מלאה על עבודתו כך שבמקרה ומתגלה בעיה או ליקוי בעבודת האיטום, יהיה למי לפנות מבלי לשלם על כך כפליים.

לסיכום, קבלני איטום הם אנשי המקצוע המוסמכים ביותר לאיתור, מניעה ותיקון של נזילות ומפגעי מים העלולים לחולל נזקים במבנים. כדי להבטיח את איכות עבודתו של קבלן האיטום שבחרתם, מומלץ לעקוב אחר ההמלצות שפירטנו לעיל.

צוות אתר ביטומני

פורטל מידע בנושא איטום.