תפריט

פעולת האיטום היא אחת מבין הפעולות המהותיות ביותר שיש ליישם בתהליכי העבודה בענף הבנייה. ישנם מגוון חומרי איטום המשמשים למטרה כזו כמו איטום ביטומני, צמנטי, פוליאוריטאני וכו' אותם ניתן ליישם באמצעות טכניקות שונות כמו מריחה, התזה, הזרקה,  וכן גם פרישת יריעות איטום כדי להבטיח ששכבת האיטום תעניק את שכבת האטימה הדרושה לכל חלק במבנה.  נוסף על היצע שיטות האיטום הקיימות, ישנה מערכת איטום קריסטלי שהינה מערכת איטום מתקדמת וייחודית.

מערכת זו מבוססת על טכנולוגיה חדשנית המאפשרת לחומר האיטום לחדור גם לשכבה הפנימית של תשתית הבטון, ובכך לספק לה איטום איכותי וחזק הרבה יותר. חומר איטום זה מוכר גם בשם איטום גבישי, הודות לתכונות הייחודיות לו המאפשרות היווצרות של גבישים קטנים בעומק תשתית הבטון בה הוא מיושם.

שיטת איטום קריסטלי – מה מייחד אותה?

בשונה משיטות איטום אחרות, האיטום הקריסטלי מאפשר להשיג איטום עמיד ואיכותי במיוחד שאיננו רק אוטם את תשתית הבטון מפני חדירת מים, אלא גם מעניק לו חוזק ועמידות גבוהה יותר. תהליך זה מתאפשר על ידי גבישים הנוצרים בעומק התשתית לאחר מגע עם מים וכך אוטמים לחלוטין סדקים נימיים בבטון, סדקי התכווצות וכן את מקור חדירת המים. עצם העובדה שהבטון מתמלא בעומקו על ידי גבישים אלו, לא רק מעניק לו איטום אלא גם מעניק לבטון חוזק פנימי ועמידות לאורך כל קיים הבטון. 

את חומרי המערכת הגבישית ניתן ליישם במגוון דרכים, החל מתוספים מיוחדים לתערובת הבטון, ציפויים למריחה על גבי הבטון, חומרים לשיקום ותיקון סדקים וחדירות מים פעילות ועוד. 

איטום קריסטלי - איטום גבישי

איטום גבישי – יתרונות

ללא קשר לסוג היישום של החומר (בין אם כחלק מהתערובת של הבטון ובין אם במריחה על פני הבטון), תכונותיו החדשניות מאפשרות לו להגיע אל עומק הבטון ולהתחיל ריאקציה מהירה במגע עם מים. משום כך שיטת איטום קריסטלי תהיה אפקטיבית ליישום הן עבור איטום חיובי והן עבור איטום שלילי. כיוון שתהליך היווצרות הגבישים מתבצע באופן קטליטי, ניתן ליישם את חומר האיטום גם בתקופת החורף הגשומה כך שיושגו תוצאות איכותיות וטובות לצרכי האטימה הנדרשים גם כשתשתית הבטון ספוגה במים. 

נוסף על יתרונות אלו, שיטת האיטום הגבישי תסייע למנוע נזקי מים ולחות משום ששכבת הבטון עליה החומר מיושם לא תהיה אטומה למעבר מולקולות אוויר, וכך תישמר רמת הלחות הדרושה בבטון ולא תתפתח בעיית רטיבות ו/או עובש.

היכן ניתן ליישם חומרי איטום קריסטליים?

חומרי האיטום הקריסטליים אינם רעילים, ולכן מיועדים ליישום כשכבת איטום איכותית והרמטית עבור מבנים המשמשים כמאגרי מים לשתייה, מתקני התפלת מים, בריכות שחייה וכו'. ניתן ליישם את מערכת האיטום הגבישית במגוון רחב של אלמנטים, כדוגמת איטום מבנים תת קרקעיים כמו מרתפים, מקלטים, חניונים ומבנים נוספים מסוג זה המצויים בעומק האדמה וכך חשופים יותר לנזקי מים המגיעים מהקרקע.

לקבלת ייעוץ מותאם אישית בנוגע לחומרי איטום קריסטלי איכותיים, מוזמנים ליצור קשר עם המומחים שלנו באתר.

צוות אתר ביטומני, פורטל מידע בנושא איטום